wtorek, 1 października 2013

Szkoła

Cześć!

Temat wybrałam być może bardziej nielubiany przez nas, no, ale cóż. 
Szkoła... czasem zastanawiam się dlaczego wszyscy tak na nią narzekają. Być może ze względu na naukę? Na to, że nie możemy się wyspać?
Kiedyś również bardzo narzekałam. Nie chciałam się uczyć, nie lubiłam chodzić do szkoły. Dzisiaj moje zdanie nieco się zmieniło. Szkoła ma swoje plusy i minusy. Zauważmy to, że gdyby nie ona, nie poznalibyśmy tylu ludzi, nawet wrogów, nie mielibyśmy wspaniałych wspomnień z wycieczek, a w życiu byłoby nam o wiele ciężej. 
To, że musimy się nauczyć, odrobić pracę domową, wstawać wcześnie... można to przeboleć. Przeważnie zawsze jak jestem w szkole, śmieję się najwięcej, tym bardziej na wycieczkach. Są również organizowane dyskoteki, gdzie możemy pobawić się i odpocząć co nieco od nauki. 
Spróbujcie wyobrazić sobie życie bez szkoły. Setki osób, które poznaliście do tej pory, mnóstwo wycieczek, dyskotek, śmiechów i złych momentów - to wszystko znika. Praktycznie życie jest inne. Nie nauczeni pisać, czytać, nic. Żyć, bo żyć. Dla mnie osobiście byłoby bez sensu. 
Przyznam, że lubię chodzić do szkoły. Śmiać się z przyjaciółmi... a to, że raz na jakiś czas trzeba nauczyć się na sprawdzian, czy odrobić pracę domową... to jest nic. 

Przemyślmy zanim powiemy, że szkoła jest głupia. Bez niej nie byłoby tych wszystkich wspaniałych chwil, wspaniałych osób...