wtorek, 1 października 2013

Szkoła

Cześć!

Temat wybrałam być może bardziej nielubiany przez nas, no, ale cóż. 
Szkoła... czasem zastanawiam się dlaczego wszyscy tak na nią narzekają. Być może ze względu na naukę? Na to, że nie możemy się wyspać?
Kiedyś również bardzo narzekałam. Nie chciałam się uczyć, nie lubiłam chodzić do szkoły. Dzisiaj moje zdanie nieco się zmieniło. Szkoła ma swoje plusy i minusy. Zauważmy to, że gdyby nie ona, nie poznalibyśmy tylu ludzi, nawet wrogów, nie mielibyśmy wspaniałych wspomnień z wycieczek, a w życiu byłoby nam o wiele ciężej. 
To, że musimy się nauczyć, odrobić pracę domową, wstawać wcześnie... można to przeboleć. Przeważnie zawsze jak jestem w szkole, śmieję się najwięcej, tym bardziej na wycieczkach. Są również organizowane dyskoteki, gdzie możemy pobawić się i odpocząć co nieco od nauki. 
Spróbujcie wyobrazić sobie życie bez szkoły. Setki osób, które poznaliście do tej pory, mnóstwo wycieczek, dyskotek, śmiechów i złych momentów - to wszystko znika. Praktycznie życie jest inne. Nie nauczeni pisać, czytać, nic. Żyć, bo żyć. Dla mnie osobiście byłoby bez sensu. 
Przyznam, że lubię chodzić do szkoły. Śmiać się z przyjaciółmi... a to, że raz na jakiś czas trzeba nauczyć się na sprawdzian, czy odrobić pracę domową... to jest nic. 

Przemyślmy zanim powiemy, że szkoła jest głupia. Bez niej nie byłoby tych wszystkich wspaniałych chwil, wspaniałych osób...

poniedziałek, 30 września 2013

Doceniajmy to co mamy

Hej!

Już na wstępie zadam Wam pytanie: Czy umiecie doceniać to co macie, czy jednak domagacie się coraz to nowszych rzeczy?

Nie zawsze umiemy dostrzec to co mamy. Chcemy coraz więcej, bo coś nam się znudziło. Nie jest to tylko z rzeczami, tak samo może być z pupilami. Na początku tak bardzo mocno pragniemy zwierzaczka, a po jakimś czasie nam się znudziła opieka nad nim, bo mogło być za dużo obowiązków.
Gdyby usiąść, pomyśleć co otacza nas wokoło, co posiadamy, można by wywnioskować, że mamy bardzo dużo. Kochającą rodzinę, przyjaciół, być może pupila. Dla tych osób jesteśmy ważni. Czyż sama myśl o tym, że nie jesteśmy sami, nie jest piękna? Wsparcie kiedy tylko potrzeba, rozmowy, zaufanie, miłość. Tyle wspaniałych rzeczy, które podnoszą człowieka na duchu. 
Nie wszyscy z nas umieją to dostrzec. Być może jest to dla niektórych tak bardzo oczywiste, że nie zwracają na to uwagi, nie wiem. Czasem trzeba usiąść, popatrzeć na piękną przyrodę, która nas otacza, pomyśleć... tak głęboko nad tym co mamy i doceńmy to.

Doceńmy to co mamy, zanim czas sprawi, że to stracimy.

niedziela, 29 września 2013

Muzyka

Witam bardzo serdecznie. c:


Dzisiejszy temat, to MUZYKA. Coś co odgrywa bardzo ważną rolę w Naszym życiu.
Na początku chciałabym Wam zadać zasadnicze pytanie: Czym dla Was jest muzyka?
Pytanie wydaje się być proste, aczkolwiek gdyby zagłębić się w każdy kątek tego słowa, można by wiele powiedzieć.
Osobiście dla mnie muzyka jest częścią mojego życia. Zawsze towarzyszy mi w chwilach smutku i radości. Jak stary, dobry przyjaciel, który nigdy mnie nie opuścił (i mam nadzieję, że nie opuści).
Miliardy różnych dźwięków, które słyszymy praktycznie cały czas. Gdy wyjdziemy na dwór; ptaki śpiewają swoje piosenki, wiatr wieje mocno - słychać gwizdy. 
Są różne rodzaje. Metal, rap, disco - polo, pop i tak dalej... Każdy z nas ma swój ulubiony gatunek, którego słucha. Odpręża, relaksuje, odpoczywa. Coś cudownego.
A teraz zadam Wam drugie pytanie: Czym by było życie bez muzyki?
Nie umiem sobie wyobrazić, szczerze mówiąc. Szare życie z problemami, bez takiego najlepszego przyjaciela. 
Muzyka dodaje nam siły. Daje nam natchnienia, wiary, nadziei. Ona nas rozumie bez względu na wszystko. Czy to my popełniliśmy błąd, czy kto inny.

Czasem mamy tak zepsuty humor, że nawet to, co zawsze nam go poprawiało nie umie. Wtedy nadchodzi ona, muzyka... Parę dźwięków, odpowiednio dobranych do naszego gustu i już lepiej. 
Po prostu piękne. :) 
Zawsze lubię rozmyślać przy muzyce, nie wiem jak Wy. :)

Doceniajmy to co mamy, a żyć nam się lepiej będzie! :)

sobota, 28 września 2013

Przyjaźń

Cześć Wszystkim. :)


Dzisiejszym tematem jest coś ważnego w naszym życiu, przyjaźń...
Jak Wy wyobrażacie sobie prawdziwą przyjaźń? Wierzycie, że istnieje przyjaźń w tych czasach?
Rzeczywiście trudno o taką, aczkolwiek powiem Wam, że sama wierzę, że istnieje. Może dlatego, że doświadczam jej na co dzień, nie wiem. 
Według mnie przyjaźń jest czymś wyjątkowym. Czymś co potrafi nadać życiu sens. Nie umiem zgodzić się, że przyjaciela ma się tylko jednego. Przynajmniej nie zawsze. Osobiście mam moją zgraną paczkę przyjaciół, którzy zawsze gotowi do pomocy. I pomimo tego, że jesteśmy Wszyscy szczęśliwi, boję się, że mogłabym ich stracić. 
Nie raz przekonałam się na "przyjaciołach". Nie raz przestawałam wierzyć, że przyjaźń nie istnieje. Nie raz... Powiem Wam, że zawsze trzeba mieć nadzieję. I nieważne czy się wszystko psuje, nic się nie udaje... Po burzy wyjdzie słońce, nie inaczej. :)

Jest również coś takiego, niby nic zwyczajnego, lecz jednak dużo słyszę o tym. Mianowicie - przyjaźń damsko - męska. 
Niekiedy miałam wątpliwości, że to jest niemożliwe, bo każda przyjaźń zamieniała się w zakochanie. Przeważnie tak jest, ale... mogę Wam powiedzieć z ręką na sercu, że wiem, że istnieje. Sama mam więcej przyjaciół, niż przyjaciółek. Inaczej się przyjaźni z chłopakiem niż z dziewczyną, całkiem inaczej i to nie jest to samo. Jest to coś innego, niezwykle pięknego.

Przyjaźń istnieje. Nieważne jaka. Ale istnieje, tylko nie zawsze umiemy ją dostrzec, a żeby znaleźć przyjaciela, trzeba być przyjacielem. :)

piątek, 27 września 2013

Początek. :)

Cześć Wam. :)

Jak to ja lubię się za coś brać i nie dokańczać... Ale tym razem, mam nadzieję, że blog będzie prowadzony przeze mnie systematycznie i z chęcią.
To tak. Wymyślam sobie temat i się rozpisuje nad tym co ja sądzę o czymś. Miło by było, gdybyście Wy też podsuwali mi tematy, co wpływałoby na szybkość dodawania notek. Sama w głowie mam troszkę tematów, więc przez parę dni powinno starczyć.
Będę się starała dodawać co dzień, lub dwa, a w weekendy nawet możliwe, że dwie notatki. 
Cóż by jeszcze napisać.
Jeżeli znajdę jakieś obrazki pasujące do tematu, to będę je wklejać, niekiedy jakiś cytat. Ogólnie plany są, byleby je teraz zrealizować i będzie dobrze.

I chyba byłoby to na tyle, możliwe, że dzisiaj dodam jeszcze coś, tylko muszę uporządkować wszystko i jak znajdę czas i chęć to wkleję. 
Miłego weekendu życzę, 
hej! :)