poniedziałek, 30 września 2013

Doceniajmy to co mamy

Hej!

Już na wstępie zadam Wam pytanie: Czy umiecie doceniać to co macie, czy jednak domagacie się coraz to nowszych rzeczy?

Nie zawsze umiemy dostrzec to co mamy. Chcemy coraz więcej, bo coś nam się znudziło. Nie jest to tylko z rzeczami, tak samo może być z pupilami. Na początku tak bardzo mocno pragniemy zwierzaczka, a po jakimś czasie nam się znudziła opieka nad nim, bo mogło być za dużo obowiązków.
Gdyby usiąść, pomyśleć co otacza nas wokoło, co posiadamy, można by wywnioskować, że mamy bardzo dużo. Kochającą rodzinę, przyjaciół, być może pupila. Dla tych osób jesteśmy ważni. Czyż sama myśl o tym, że nie jesteśmy sami, nie jest piękna? Wsparcie kiedy tylko potrzeba, rozmowy, zaufanie, miłość. Tyle wspaniałych rzeczy, które podnoszą człowieka na duchu. 
Nie wszyscy z nas umieją to dostrzec. Być może jest to dla niektórych tak bardzo oczywiste, że nie zwracają na to uwagi, nie wiem. Czasem trzeba usiąść, popatrzeć na piękną przyrodę, która nas otacza, pomyśleć... tak głęboko nad tym co mamy i doceńmy to.

Doceńmy to co mamy, zanim czas sprawi, że to stracimy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz